środa, 20 kwietnia 2016

FIOLET W SYPIALNI.


Najczęściej w projektach i zapotrzebowaniu na projekty spotykam się z tym, że większość sypialni to sypialnie jasne. Przynajmniej tzw "baza" jest jasna, potem  dopełniana jest ona mocniejszymi akcentami. 
A tu nagle jeden klient nie chce słyszeć o białym, kremowym czy beżu i wyskakuje z ideą mocnego koloru ścian. Jednym z tych kolorów, o którym wspomniany klient myślał , był fiolet. 

I w sumie czemu nie? 


Każdy ma jakieś kolory, w otoczeniu których czuje się  dobrze. Są tacy, dla których jest to właśnie kolor fioletowy. Z ciekawości poszukałam w necie i tenże net mówi o tym, że osoby które identyfikują się z kolorem fioletowym są zazwyczaj " wielkoduszne, władcze, pełne ducha, bogate w myśli, poszukują odpowiedzi na pytania egzystencjalne, bardzo uczuciowe i o dobrej intuicji". ( ciekawe co Pan o tym myśli, jeżeli Pan to czyta, Panie kliencie? ) 

A sam fiolet to kolor luksusu, elegancji, przepychu, wspaniałości, ceremoniału, szlachetności i duchowości (szaty biskupie). Fiolet i purpura są częstym kolorem wykorzystywanym przez firmy związane z edukacją i dobrami luksusowymi. Jest też wyznacznikiem dobrej jakości (np tło na opakowaniu czekolad Milka). Jako kolor rzadko występujący w naturze, uważany jest za symbol ekstrawagancji i próżności.

Zasięgnęłam też wiedzy w dziedzinie filozofii feng shui zgodnie z którą  fioletowy jest kolorem cenionym ze względu na właściwości uspokajające i relaksujące. Sprzyja koncentracji i osiągnięciu równowagi duchowej. W feng shui ciemne odcienie fioletu wiąże się z bogactwem, władzą, a także mistycyzmem i magią.

Wszystkie te informacje ładnie się ze sobą komponują. A poniżej przykłady jak komponuje się fioletowy i jego pochodne : 


pinterest.com


http://www.hola-design.pl/


homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl


http://lozkanawymiar.pl/

pinterest.com


pinterest.com

pinterest.com

homeadore.com

pinterest.com

murator.pl


homeadore.com

pinterest.com

homeadore.com


pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com


pinterest.com
transforma adrianna kucharska

A więc...jeżeli luksusowo i z przepychem to na fioletowo.
W następnych postach będę odkrywała co idzie w parze z sympatią do innych kolorów.
Da następnego zatem!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza